Počaščeni smo, da sta nas 10. oktobra 2018 obiskala češka veleposlanica v Sloveniji njena ekscelenca Věra Zemanová, in dr. Janez Gabrijelčič, ki je idejo o Rastoči knjigi ponesel v številne kraje po Sloveniji in v tujino.  Njena želja je, da bi se tudi njena država vključila v gibanje Rastoča knjiga.

Visoka gosta sta se najprej ustavila v avli šole, kjer se nahaja kipec Šmihelčanke z Rastočo knjigo. Gospa veleposlanica, ki razume slovenski jezik,  je z velikim zanimanjem prebrala misli, ki so zapisane na obeh podstavkih kipca.

Gospa ravnateljica,  mag. Irena Hlača in koordinatorica projekta Meta Dragman sta nato gostoma v šolski knjižnici predstavili dejavnosti, ki potekajo v okviru Rastoče knjige OŠ Šmihel in obe knjigi, ki sta nastali v okviru projekta, Rastemo v svoji majhnosti in Štiri zgodbe enega kraja.

Gospa veleposlanica se je zahvalila za prijazen sprejem, nam čestitala za opravljeno delo in nam zaželela veliko uspehov pri uresničevanju plemenitih idej Rastoče knjige.