Naša šola se je pridružila ustvarjalno-trajnostnemu natečaju Zamaškonjam podjetja Acron d.o.o., v okviru katerega bomo v mesecu februarju in marcu intenzivno zbirali plastične zamaške za društvo Vesele nogice, ki pomagajo gibalno oviranim otrokom.

Učenke 6. a razreda se so izdelale zbiralnik za zamaške Zamaškonjam, ki se nahaja v avli šole.

Zbiramo plastične pokrovčke z oznakami PP, PE in znakom za reciklažo (pokrovčki na plastenkah, tetrapakih in drugih živilih, nekaterih zdravilih, milih in šamponih, pralnih sredstvih in mehčalcih in drugih čistilih).

Prvih pet šol, ki bodo zbrale največjo količino zamaškov in prvih pet šol, ki bodo izdelale najbolj kreativne zbiralnike, bodo nagrajene s 100 pisali Pilot »Od plastenke do pisala«, narejenih iz odpadnih plastenk in recikliranih materialov.

Za sodelovanje in pomoč se vam vnaprej lepo zahvaljujemo.

Naš zamaškonjam, ki so ga izdelale učenke 6. a.