V četrtek, 15. 12. 2022, smo s skupino učencev spoznavali športno panogo kegljanje.

V delavnici, ki smo jo pripravili za nadarjene učence in ostale zainteresirane, smo se po peti šolski uri odpravili na Kegljišče pri vodnjaku. Bili smo prijazno sprejeti v kegljaške prostore. Po uvodnih predstavitvenih besedah pa smo ugotovili, da tudi pri tem športu potrebujemo primerno športno obutev. Pa tudi udobna športna oblačila, da lahko delo poteka čimbolj nemoteno. Dva učenca sta imela že kar nekaj kegljaških izkušenj, tako da sta imela priložnost, da pomagata sošolcem pri osvajanju novega znanja.

Ugotovili smo, da met kegljaške krogle ni tako zelo enostaven. Pravilna začetna postavitev telesa, pravilno in natančno gibanje telesa, predvsem pa precizno in pozorno zaključen met, vse to pomembno vpliva na končni rezultat. Ali bomo uspeli podreti vseh devet kegljev? Ali vsaj enega ali morda celo nobenega? Tehnika meta vsekakor pripomore k uspešno podrtim kegljem, a to pridobimo z vztrajnim treningom. Tokrat smo se bolj učili, predvsem pa zabavali ob smešnih položajih našega telesa. Občasno telo ni sledilo navodilom glave 😊.

Vsekakor smo bili tudi tekmovalnega duha, zato smo naredili dvoboj osmošolci in devetošolka proti sedmošolcem. Včasih nas mladi presenetijo s svojimi spretnostmi, kar se je tudi tukaj pokazalo za prednost😊.

Zabavno druženje smo zaključili v želji, da še kdaj preizkusimo našo natančnost med keglji.

Pripravila: Damjana Burgar