V petek, 23. 6. 2023, smo se s prireditvijo ob zaključku šolskega leta in ob dnevu državnosti poslovili še od enega uspešnega šolskega leta. Program sta povezovala učenca 4. razreda, Alina Zupančič in Leonid Slana. Prireditev se je pričela z državno šolsko himno, ki ji je sledil nagovor ravnateljice Romane Šarec Rojc. Pod mentorstvom učiteljice Maje Zorič sta zapela otroški in mladinski pevski zbor. Svoj pevski talent sta pokazali učenki Tinkara Štravs in Mija Meštrič. Ravnateljica je podelila pohvale in priznanja najuspešnejšim učencem. Naj učenec Osnovne šole Šmihel je postal Matej Gorenc iz 8. b razreda, naj športnica pa učenka Iza Medle iz 7. b razreda. Sledila je tradicionalna modna revija pod mentorstvom učiteljice Anice Klobučar, na kateri so sodelovali sedmošolci in osmošolci. Oblačila so izdelali učenci pri predmetu likovno snovanje. Za konec so se s plesno točko predstavili navdušeni plesalci in tako smo  skupaj odplesali v zaslužene počitnice.

Zapisala:

Sabina Kralj Stanič