V mesecu maju in juniju so šolo preletavali posebni metulji – Pravopisni metulji. Vanje so se spremenili nadarjeni učenci od 6. do 9. razreda. Za mlajše so pripravili posebne ure pouka. Učencem so predstavili, kako pomembno je znanje slovenščine, še posebej pa jih spodbudili k doslednemu upoštevanju pravopisnih pravil.

Pripravili so predstavitve, kvize, igrice, uganke, učne liste in še kaj. Še posebej so dopoldan izkoristili v Birčni vas. Tja so se namreč vrnili metulji, ki so letos prvič prileteli iz Birčne vasi v Šmihel. Njihov obisk je bil zato še bolj poseben in jih je navdušil, da so s v svoji prvi šoli za en dan postali »učitelji«. Medtem ko niso »pravopisali« (poučevali pravopisa), so učencem nudili učno pomoč.

Vsi učenci in učitelji, ki so jih Pravopisni metulji obiskali, so bili navdušeni in si želijo, da bi jih obiskali večkrat v letu, zato bomo v naslednjem letu načrtovali več takšnih delavnic, v katere bomo vključili tudi druge predmete.

Pripravili: Tomaž Gregorčič, Ajda Jakše in Bine Plut