28. in 29. septembra ter 5. oktobra 2023 so učenci: Tinkara Štravs, Mija Meštrič, Valentin Bele, Kyra Markovič Hvala, Jure Štravs in Rožle Pirc sodelovali v podjetniškem projektu Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti (ZUIP), ki ga v okviru programa »Mladim se dogaja« organizira Javna agencija Spirit, tokrat v sodelovanju s konzorcijem še drugih osnovnih šol: OŠ Center, OŠ Grm, OŠ Toneta Pavčka Mirna Peč ter Razvojnim centrom Novo mesto. 15. podjetniški izziv Dolenjske se je glasil: Umetniška moč onkraj platna. Učenci so se prerazporedili v skupine naštetih šol ter se že tu soočili z izzivom, kako sodelovati z ljudmi, ki jih še niso poznali. Vsi so se uspešno znašli in vsaka skupina je predstavila svoj prototip in idejo oz. rešitev na kakšen način bi pomagali čim več umetnikom, da bi lahko svoje stvaritve predstavili širši javnosti ter ob tem poželi zaslužene sadove svojega dela. Pri iskanju rešitev so upoštevali dejstvo, da ustvariti ime, ki je prepoznavno širši množici ljudi pomeni veliko vloženega truda in časa, predvsem pa vztrajnosti.

START UP vikend je potekal v petek, 10. 11. 2023 in v soboto, 11. 11. 2023 na Razvojnem centru Novo mesto. Tokrat so sodelovali učenci: Tinkara Štravs, Tilen Zorko, Julia Berus, Rožle Pirc in Valentin Bele. Slednji so razvijali svojo lastno podjetniško idejo, pri tem so pokazali sposobnosti timskega dela. Vsak izmed njih je imel svojo vlogo, ki je bila ključna pri razvoju le-te ideje. Pogumno so jo predstavili v zadnjem delu delavnega vikenda tudi komisiji ter prejeli priznanje za sodelovanje. V zaključku je sledila še podelitev treh praktičnih nagrad za najboljše predstavitve in ideje. Naši učenci so si prislužili 2. mesto ter prejeli nagrado. Tako smo vsi zadovoljno in nasmejano zaključili sobotni večer. Sedaj smo še bolj motivirani in že načrtujemo naše sodelovanje in nadaljevanje v podjetniški smeri.

V veselje mi je bilo sodelovati s takšno ekipo!

Mentorica Maja Zorič