V petek, 10. 11. 2023, smo se nadarjeni učenci OŠ Šmihel zbrali v jedilnici, kjer smo pojedli malico in se odpravili na Debeli Rtič. Med vožnjo je vladalo napeto in vznemirljivo vzdušje, saj smo bili že vsi nestrpni. Ustavili smo se na Lomu, kjer smo se okrepčali in potovali še do pokopališča školjk v Ankaranu. Kamor koli si stopil, so bile školjke, da je kar pokalo pod nogami. Čas je že bil, da se pridružimo učencem sedmega razreda v domu Morska zvezda.

Tam smo se razpakirali in napolnili svoje želodčke z okusnim kosilom. Po kosilu smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je šla na delavnico o čustvih, kjer smo odgovarjali na zanimiva vprašanja in narisali, kdaj čutimo določeno čustvo in kje v telesu. Delo je potrpežljivo in prijazno vodila animatorka iz letovišča, s katero smo se igrali nekaj  sprostitvenih igric. Druga skupina pa je pisala pisemca naključnemu prejemniku. Po eni uri smo se zamenjali. Da bi še malo spoznali okolico, so nas učiteljice peljale na sprehod do morja. Ko smo se razgledali, smo odšli na večerjo, po kateri smo imeli še Impro gledališče. Ob 22.00 smo se že vsi zaspani odpravili v postelje.

V soboto zjutraj nas je zbudila Kekčeva pesem. Odpravili smo se na zajtrk. Po urejanju in ocenjevanju sob in malo prostega časa smo imeli na izbiro dve delavnici: kaligrafijo ali slikanje. Pri kaligrafiji smo se učili okraševati svoje inicialke, pri slikanju pa smo slikali lep trenutek na taboru ali pa nekaj, kar si še želimo doživeti ob morju. Po delavnicah smo v prijetnem ambientu zadihali morski zrak in ustvarili skupno mandalo. Čez nekaj časa so bile na vrsti športne aktivnosti, po katerih smo se veseli odpravili na kosilo. Naša šola bo leta 2024 praznovala 160 let, zato smo se nadarjeni podali na misijo iskanja idej, kako bi obletnico naredili nepozabno. Ena od idej je bila tudi majica, za katero je vsak narisal idejo za logotip. Na veselje vseh nas je animatorka letovišča povabila v lov na zaklad po okolici. V napeti tekmi je zmagala skupina Hobotnice on top. Iskanje nas je naredilo lačne, zato smo odšli na večerjo, po kateri smo imeli šov Šmihec ima talent. Pripravili smo zanimive pevske, plesne, humorne in čarovniške točke. Nastopil je tudi trio Nadarjene učiteljice, seveda izven konkurence. Pokal Šmihec ima talent je za svojo plesno točko v latino ritmih prejela pogumna Ella Tomšič. Vsi utrujeni smo odšli spat.

Naslednje jutro smo bili malce žalostni, saj se je bližal čas za odhod domov. Ta tabor nam bo pustil velik pečat v našem osnovnošolskem spominu.

Pripravile: Sara, Lucija, Blažka in Ota

Foto: Nives Švajger, Romana Šarec Rojc