V petek, 12. 5. 2023, je v OŠ Šturje v Ajdovščini potekalo šolsko polfinalno državno tekmovanje skupine B v košarki za mlajše deklice.

V deževnem dnevu se je pot kar dolgo vila proti Ajdovščini, v boj za zaključno finalno tekmovanje. Zelo dobro razpoložene učenke so že v avtobusu kovale načrt za dobro košarkarsko igro. Po prihodu smo v dvorani spremljale tekmo med našima nasprotnicama. Ugotovile smo, da bodo zelo trd oreh. Kar smo tudi pričakovali na tako visokem rangu tekmovanja. Tudi samo tekmovanje je potekalo že po čisto pravih košarkarskih pravilih – merjenje napadalnega časa, sojenje vseh tehničnih napak, ustavljanje igralnega časa. Sodnika sta ohranjala visok nivo tekmovalnosti.

Po dobrem ogrevanju je sledila prva tekma. Naša dekleta so v izredno borbeni obrambi dobro parirale nasprotnicam iz Vipave. V napadalnem delu nismo bili tako uspešni, domačinke pa so izkoristile poznavanje domačega koša. V drugi tekmi so tekmovalke iz Štur izredno hitro in uigrano preigrale naše igralke. Res izjemno dobro pripravljena ekipa domačink je na nivoju klubskega znanja prevladala na igrišču.

Tokratni nasprotni ekipi sta bili res premočni, košarkarsko zelo podkovani in uigrani. Vendar pa vsa pohvala ekipi naših deklet, saj so v priprave na polfinalno tekmovanje vložile veliko truda in časa ter so tudi zelo napredovale.

So tudi prva ženska ekipa, ki je prišla tako visoko v državnem šolskem tekmovanju. Z ekipo OŠ Drska sta kot polfinalistki zasedli 5.- 6.mesto v državi.

Ekipo so sestavljale: kapetanka Brina Počrvina, pomočnica kapetanke Nuša Florijančič, Lana Drobnič, Iza Medle, Urška Grden, Katja Abram, Patricija Škrbec, Dijana Musaj, Niah Orač, Nika Verščaj, Mija Meštrič, Urška Palčič, Ana Kapš, Hana Bartolj.

Iskrene čestitke in veliko volje še naprej.

Mentorica: Damjana Burgar