27. januar je svetovna skupnost razglasila za mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta. Ker je naša šola udeležena v projektu Krokus, smo se se obeleževanju tega dneva pridružili tudi na predmetni stopnji naše šole. V sklopu pouka smo se pogovarjali o nevarnostih vojne in genocida, pogledali pa smo si tudi film Tri obljube. Ta govori o dveh judovskih deklicah, ki sta s pomočjo slovenskega duhovnika Andreja Tumpeja uspeli preživeti drugo svetovno vojno in gotovi smrti v koncentracijskem taborišču.

Na delavnici Vidim drugega pa smo prebirali odlomke iz dnevnikov Anne Frank in Zlate Filipović, deklet, ki sta živeli v času druge svetovne vojne in vojne v Jugoslaviji. Udeleženke smo ugotovile, da nevarnosti rasizma, predsodkov in sovraštva žal še danes niso premagani, zato se moramo o njih ves čas pogovarjati ter opozarjati na tovrstne grozote. Ob spominskem dnevu smo v avli postavili tudi informacijsko tablo.

Mentorica: Vesna Vidrih