V torek, 3. 12. 2019, se je 23 učencev naše šole udeležilo polfinalnega državnega tekmovanja v akrobatiki za osnovne šole. Tekmovanje je potekalo v Športnem domu Sevnica. Vsi učenci so prikazali dobro zanje in natančno izvedli posamezne elemente. Dosegli so naslednje rezultate:

POSAMIČNO

– 1. mesto: Neža Erpič,

– 2. mesto: Kaja Podboj in Meta Kapš,

– 3. mesto: Ajda Bogataj, Lev Špes in Lovro Selan.

EKIPNO

– 1. mesto: starejše deklice: Kaja Podboj, Ajda Bogataj, Marija Preskar, Angelika Zajc in Neža Erpič,

– 1. mesto: starejši dečki: Tinej Rajh, Sergej Preskar, Gregor Preskar in Lev Špes,

– 1. mesto: mlajši dečki: Božidar Šiler Hudoklin, Erazem Kovač, Gašper Kovač in Lovro Selan,

– 2. mesto: mlajše deklice: Darja Preskar, Sofija Preskar, Tamara Kojić, Laura Galič in Meta Kapš,

– 5. mesto: najmlajše deklice: Leja Koželj, Lili Miklič, Maša Lešnjak, Miša Radoš in Urška Palčič.

Vsi omenjeni učenci (razen najmlajše deklice, ki tekmovanje zaključijo v polfinalu) so se uvrstili na finalno državno tekmovanje v akrobatiki, ki bo 12. 12. 2019, na OŠ Brežice.

Čestitke vsem tekmovalcem in veliko znanja ter športne sreče uvrščenim na finalno državno tekmovanje.

Pripravil:

Boštjan Miklič, prof.