V četrtek, 2. 3. 2023, smo učenci 4. razreda sodelovali v akciji Šolar na smuči. Ko smo prispeli na Gače, smo si poskušali obuti smučarske čevlje, pa nismo bili najbolj uspešni. Zato smo prosili učitelje, če nam pomagajo. Razdelili smo se v skupine, glede na naše znanje smučanja. Poleg naših učiteljev so nas učili tudi učitelji smučarske šole Rog.

Prva skupina je smučala po zahtevnejših progah. Tisti, ki še nikoli nismo smučali, pa smo se najprej naučili pobirati, hoditi z eno smučko, štamfati. Potem smo se spuščali navzdol in se učili ustavljati. Hoteli smo na jurčka, pa je zmanjkalo elektrike. Ko je vse delovalo, smo se učenci prve in druge skupine vzpenjali z jurčkom in sidri, ostali pa peš. Zelo smo uživali.

Vsi smo se ob koncu dne vsaj nekajkrat zapeljali navzdol. Bili smo utrujeni, ampak zelo zelo veseli in ponosni nase. Želimo si, da bi tudi s starši šli še kdaj smučat.

učenci 4. b