20. maja sem se zbudila v sončno nedeljo in že ob devetih je bil čas za odhod v Ljubljano, ker me je v Festivalni dvorani čakala podelitev nagrad za državne prvake iz Vesele šole. Že od 4. razreda redno tekmujem na tem tekmovanju, saj me pritegnejo vsako leto nove in raznolike teme, ki se jih z veseljem lotevam, pa še zaključna veselošolska podelitev je vedno zabavna. Tudi tokrat nas je voditelj Boštjan Gorenc – Pižama nasmejal do solz. Navdušena sem bila, da sem po podelitvi lahko z njim spregovorila nekaj besed. Na svečan dogodek so bili povabljeni gostje iz sveta glasbe in filma: Nika Zorjan, Nipke, Trkaj, Voranc Boh, Tadej Pišek. Podelitev pa je popestril zvesti kuža Šnofi, maskota tekmovanja. Priznanje za 1. nagrado mi je podelil raper Trkaj, seveda pa smo vsi nagrajenci dobili polno vrečko zanimivih daril. Ta dan mi bo ostal v najlepšem spominu, tudi zaradi novih prijateljev, ki sem jih spoznala.

Marija Judež, 8. a