Skoči na glavno vsebino
Select Page

Področnega šahovskega tekmovanja, ki je potekalo v soboto, 16. 12. 2017, v Mirni Peči se je udeležilo kar 10 šahistov naše šole. Domov so se vrnili z dvema medaljama in lepimi uvrstitvami. V kategoriji mlajših dečkov je po devetih kolih oziroma po štirih urah področni prvak postal z enim remijem (pol točke) in kar osmimi zmagami Maj Fink.  Sedmo mesto je osvojil Nejc Florijančič s šestimi zmagami, enajsto Lovro Ravbar s petimi zmagami in enim remijem, 27. oziroma 28. mesto pa je pripadlo Anžetu Pavliču in Božidarju Šilerju Hudoklinu, ki sta oba dosegla po 4 zmage.

Prvič je v kategoriji starejših dečkov tekmoval Tinej Rajh, ki je z drugim mestom presenetil vso konkurenco. Takoj za stopničkami za zmagovalce in dobitnike medalj sta se na 4. oziroma na 5. mesto uvrstila Andrej Kastrevec in Matevž Hvala. Tudi v kategoriji starejših deklic sta Hana Klemenčič in Iza Maksl osvojili 4. oziroma 5. mesto.

Na državno tekmovanje sta se uvrstila Maj Fink in Tinej Rajh.