V torek, 27. 11. 2018, se je 24 učencev naše šole udeležilo polfinalnega državnega tekmovanja v akrobatiki za osnovne šole. Tekmovanje je potekalo na OŠ Brežice. Učenci so prikazali zelo dobro zanje in natančno izvedli posamezne elemente. Dosegli so lepe rezultate:

POSAMIČNO

– 1. mesto: Neža Erpič in Angelika Zajc,

– 2. mesto: Kaja Podboj, Marija Preskar in Erazem Kovač,

– 3. mesto: Ajda Bogataj, Meta Kapš in Lev Špes.

EKIPNO

– 1. mesto: mlajše deklice: Meta Kapš, Darja Preskar, Marija Preskar, Sofija Preskar in Angelika Zajc,

– 1. mesto: starejše deklice: Kaja Podboj, Ajda Bogataj, Brina Gregorčič, Nika Podboj in Neža Erpič,

– 1. mesto: starejši dečki: Jakob Hvala, Sergej Preskar, Gregor Preskar, Lev Špes in Teodor Zajc,

– 3. mesto: najmlajše deklice: Ana Kapš, Maša Lešnjak, Iza Medle, Tisa Cvelbar in Leja Koželj.

Poleg vseh omenjenih učencev (razen najmlajše deklice, ki tekmovanje zaključijo v polfinalu), sta se z dobrim rezultatom na finalno državno tekmovanje v akrobatiki, ki bo 4. 12. 2018, prav tako v Brežicah, uvrstila še Gašper Kovač in Matevž Hvala.

Čestitke vsem udeležencem tekmovanja in veliko znanja ter športne sreče tekmovalcem uvrščenim na finalno državno tekmovanje.

Mentor:

Boštjan Miklič, prof.